TÜBİTAK 2247-C STAJYER ARAŞTIRMACI İLANI – LİSANS ÖĞRENCİLERİ

Doç. Dr. Mehmet DÖRDÜNCÜ yürütücülüğünde Erciyes Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen “Bir ve İki Yönlü Fonksiyonel Olarak Kademelendirilmiş Yapılarda Oluşan Hasarların Peridinamik Teorisi KullanIlarak İncelenmesi” başlıklı proje TÜBİTAK 3501 – Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

TÜBİTAK 2247-C Stajyer Araştırmacı Programı (STAR) kapsamında, TÜBİTAK 3501 projesine 3 adet lisans bursiyerleri/stajyerleri dahil edilecektir. Aday öğrenciler aşağıda web adresleri verilen STAR Program Çağrı Duyurusunu ve Star Program Web Sayfasını ziyaret ederek program hakkında verilen bilgileri okumaları gerekmektedir.

Bursiyerlerde aranan özellikler:

  • Uygulamalı mekanik konuları hakkında bilgi sahibi olmak.
  • C++, MATLAB veya FORTRAN programlama dillerinden en az birisini kullanabilme becerisine sahip olmak.
  • ANSYS veya ABAQUS sonlu elemanlar yazılımlarından en az birisini kullanabilme becerisine sahip olmak.

Burs miktarı ve süresi, TÜBİTAK tarafından 750 TL/ ay ve maksimum 6 ay olarak olarak belirlenmiştir.

Ön başvuruyu Doç. Dr. Mehmet DÖRDÜNCÜ’ye ([email protected]20 Kasım 2020 tarihine kadar; güncel CV ve transkript içeren bir e-mail göndererek yapabilirsiniz.

Başvuru şartları uygun bulunan adaylara, proje yürütücüsü tarafından destek mektubu sağlanacaktır. Başvuru şartları uygun bulunan adaylar, 2-30 Kasım arasında e-bideb.tubitak.gov.tr adresi üzerinden istenilenen belgeler ve proje yürütücüsü tarafından verilen destek mektubu ile birilikte TÜBİTAK 2247-C programına başvuracaktır. TÜBİTAK online başvuru için son tarih 30 Kasım 2020.

STAR Program Çağrı Duyurusu : 

https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/star_lisans_cagrisi_2-30_kasim_20.10.2020.pdf

Star Program Web Sayfası           : https://star.tubitak.gov.tr/